top of page

אבחון גרפולוגי לדוגמה

 

תפקיד: מנהל פרויקטים במח' ביצוע

 

קווי אופי כלליים:

הכותב אדם דינמי, חרוץ, מקצועי, ערכי ומשימתי גם אם לא אסטרטג גדול וגם אם לא תמיד הוא במיטבו (מבחינת האסרטיביות וההרגשה הפנימית). הוא מנוסה, בעל כושר עבודה והגיון טכני יישומי, אך פחות בולט בתכנון מערכתי כולל וארגון סדרי קדימויות אופטימליים. הוא סימפטי וחברותי, זורם בטקט, עם יכולת לקדם פרויקט בתחומו, באופן סדרתי אך לא הכי עקבי, גם לחיוב כאשר המציאות מפתיעה כי הוא יודע להתגמש ולהתאים עצמו לנסיבות. הוא מגלה מוטיבציה יפה להמשיך להגשים את עצמו ולהתבסס במקום רציני תומך ומשלים. הספקיו טובים בד"כ. הוא תקשורתי תוך בקרה עצמית בסגנון לא כפייתי, כי אם לומד להתגמש כאמור, ולהתאים עצמו למצב ולאנשים שאתם נושא ונותן. מארגן את זמנו בגמישות, ואינו נישחק מהר, בזכות מזג טוב, כושר גופני, וסובלנות אך אינו בהכרח מנהל תקיף, דומיננטי, מרוחק ומפוכח אלא איש שטח ומעש בעקר. לכן יש לתמוך בו היטב מאחור, אם רוצים ליהנות ממעלותיו. הוא מעורב מאד בשוטף, איש עשייה ללא תיאוריה כוללת מנחה, והוא משתדל לארגן ולנהל ברמה הזאת, של מעורבות יומיומית וצמידות להתפתחויות ולהנחיות. בהתאם לצורך מתכנן יותר ומתייעץ עם ממוניו.

 

התמדה, יציבות:

טובה מאד. פעיל, חרוץ ובעל שאפתנות מאוזנת בגישה הגיונית ואנושית. מתוכנן לטווחים ריאליים. ממושמע ומקדם נושאים בביטחון אך לא הרפתקני אלא מתמקד למטרה ולעניין. פועל בסבלנות ובהשקעה מתמשכת. גמיש ומתאים עצמו למציאות דינמית.

 

יחסי אנוש , יושר:

איש חברה סימפטי, מעורב, הגון ולויאלי, נעים הליכות, מנומס ובעל טקט, מוחצן ומשתף. הוא משתדל לנווט את עצמו בין הבריות בגישה עניינית, חביבה אך מבלי להיסחף ברגשותיו. שומר על האינטרסים שלו בצורה שקולה ומאוזנת ומוכן לתרום באופן אמיתי, במסגרות שאתן מזדהה ומהן מתפרנס. רמתו האתית טובה כי לא מחפש להתחכם או לעקוף, אלא  מסור ואחראי, קשוב ומתחשב. מצפה ליחס הוגן ולהדדיות בונה ומפרה. נהנה מעיסוקו ופועל היטב גם בצוות. הניהול נעשה בגובה העיניים, ללא דיסטנס.

 

עבודה:

הוא חרוץ ובעל נטייה ללמוד נושא או תחום תוך מגע עם השטח ולא בהפשטות. מגלה התעניינות ממוקדת וסדרתית. הוא נוטה להתמחות מקצועית וצמוד להנחיות. הוא מסוגל להגיע להספקים טובים, אך אינו בהכרח מקורי, אלא מיישם שיטות וטכניקות מוכרים ומוסכמים, עם גמישות אילתורית, כך שתושייה יש לו. חיוני ותקשורתי, ויש לו גם סבלנות רבה כאשר נדרש. זקוק להנחיות ראשוניות ולתמיכה עד שיסתגל לתפקיד החדש, ובהמשך מנופים והשלמות בתכנון כולל ומערכתי. המוטיבציה טובה ועיקבית. הידע שלו מחפה בד"כ על חוסר תכנון ארוך טווח, כך שלפעמים נבלע ביומיומי, ולא "תופס מרחק מהזירה". בד"כ הוא  מאזן עצמו מהר ולא ממש מתבלבל, כי יודע לחזור לשיווי משקל ולמסלול הנדרש.

 

אינטליגנציה: התמודדות עם בעיות:

הוא בעל תפיסה מהירה והתמצאות טובה בתחומו. הגיון ריאלי, טכני ומעשי, עם כושר אילתור ויכולת התגמשות. הוא בד"כ יסודי ובעל זיכרון טוב לפרטים. משקיע ומתפתח תוך כדי עבודה ולא מספרים. הוא יודע לחשוב ולחשב, ודי בוטח בסגנונו, מבלי להתיימר כי מודע גם למגבלותיו. בניתוח מערכות גדולות הוא פחות בולט כי מעורב מאד במיידי ובשוטף, דבר המצר את האופקים, אך בהתאם לצורך מתעלה לפעמים, ו/או מתייעץ. הוא מסוגל להשתפר באספקט הזה אם ירגיש בצורך, כי מסיק מסקנות וגם מקבל ביקורת בונה.

 

מצבי לחץ:

הוא גמיש ומסתגל, פעיל ומנוסה, כך שמתמרן היטב ונעזר במנופי המערכת, כי אינו דומיננטי. משתקם טוב ומהר, וזורם הלאה. מתלכד מול לחצים, גם אם לא בהכרח מתכנן רחוק או יעיל מידי, אך מסתדר במגרשו. יש לו גם כושר טכני ומוטיבציה להתמיד. פחות בולט בראייה מערכתית רחבה ולכן עלול להסתרבל מול עומס ולחצים הבאים במקביל, ויש רגעי שבירה חולפים, אך הוא ישתדל  להשלים ולהיעזר. אופטימי ולומד תוך כדי תנועה.

 

קבלת מרות / מסגרת:

בסדר גמור. משתף ומכיר בערך המסגרת. סובלני וממושמע, עם יכולת להתגמש באופן בונה. אנושי וערכי, כאשר השכל שולט ומכוון כאשר הוא בעבודה, אך ברגישות רבה. מסור וקשוב להנחיות.

 

סכום והתאמה:

הכותב אדם ערני, חברותי, חרוץ ומקצועי ברמה היישומית שוטפת ופחות בתכנון מערכתי וקר, או ניהול החלטי ודומיננטי. הוא נוח יותר ומסתגל. כך שהוא לא בהכרח אסטרטג בולט, אך בהתאם לצורך מסוגל להשקיע גם בתכנון ובעקר צמוד להנחיות ולהתפתחויות, וזקוק לגיבוי ומנופי המערכת. די שקול ומסור, פרקטי וטכני ללא האופקים הרחבים של מנהלים בכירים, אך הוא מאזן עצמו כי המיומנות והניסיון (ידע מובלע) עוזר ותורם בפרויקטים מוגדרים וסדרתיים. הוא שואף להשקיע ולהתבסס במקום יציב ומחזק, תוך שאיפה להגיע לרווחה כלכלית, בדרכים של עבודה וקשרים טובים, כך שאפשר לסמוך על יושרו, כי הוא שקוף בד"כ. הוא רציני בגישה ומיישם היטב את הידע שרכש ולכן בא בחשבון. זאת אם זוכרים גם את חולשותיו אשר אינן קיצוניות כל עוד הפרויקטים לא גדולים או מורכבים מידי. יש לו את הגמישות הנפשית והמוטיבציה, אורך הנשימה והידע, כך שבאווירה המעניקה רוח גבית ומנופים טובים הוא יכול יהיה לקדם פרויקטים מוכרים לו, שלא דורשים חשיבה מופשטת מערכתית כוללת, אלא קשר ומגע שוטף עם תהליכים על פי מטרות ואילוצים. כמובן שיש מוכשרים ונמרצים יותר אך בא בחשבון, אם עוזרים ומגבים אותו, משלימים ומטפחים אותו באותן נקודות הדורשות זאת.

 

 

 

 

כתובתנו: רח' אביאל 2, פ"ת 49290.  טל: 03-9317995  פקס: 03-9342138  דוא"ל: motiv2@bezeqint.net

 

חוות הדעת היא סודית. אין להעבירה לאדם אחר ללא תאום אתנו. כמו כן היא מתארת אספקטים מהאישיות ולא את "כל האישיות".

אבחון זה נעשה על פי בקשת הלקוח ובהסכמת המועמד/ת. ט.ל.ח.

  • Facebook Classic
bottom of page